Rekrutacja 2021/2022

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COGITO –

SZKOŁA DLA MYŚLĄCYCH ODWAŻNIE

MISJA SZKOŁY

Tworzymy w szkole i wokół niej społeczność ludzi z pasją i wspólnymi wartościami, którzy myślą odważnie i gotowi są podejmować wyzwania, aby razem, ale z poszanowaniem indywidualności, rozwijać się, cieszyć życiem, poznawać świat i spełniać marzenia.

Liceum Cogito to szkoła, w której każdy uczeń nie tylko jest podmiotem procesów rozwojowego, wychowawczego i edukacyjnego, ale co nie mniej ważne, współtworzy przestrzeń, którą jest szkoła. Cogito to wspólny projekt uczniów i nauczycieli, w którym kształtujemy i rozwijamy przede wszystkim odważne – krytyczne myślenie, umiejętności komunikacyjne, pasje i zainteresowania, a wszystko w oparciu o bliskie relacje i wzajemny szacunek uczestników tego procesu. Wychowujemy do odważnego i samodzielnego życia, w którym czas liceum jest ważnym etapem.

W roku szkolnym 2021/2022 planujemy uruchomić dwa oddziały.

Klasa IA humanistyczna z przedmiotami rozszerzonymi: język polski, historia lub wos, język angielski

Klasa IB science z podziałem na dwa zespoły uczniowskie rozszerzające: matematykę, fizykę, język angielski lub biologię, chemię, język angielski.

Co nas wyróżnia?

1. Uczymy się w małych klasach. U nas każdy jest traktowany indywidualnie.
  2. Dla zainteresowanych proponujemy opiekę naukową tutora.
  3. Rok szkolny rozpoczynamy żeglowaniem po Wielkich Jeziorach Mazurskich.
  4. Nasi uczniowie z sukcesem biorą udział w olimpiadach przedmiotowych.
  5. Organizujemy obozy naukowe we współpracy z zaprzyjaźnionym Społecznym Liceum Ogólnokształcącym Startowa z Warszawy – obóz matematyczno-przyrodniczy, literacki i historyczny.
  6. W naszej szkole uczymy przemawiać publicznie.
  7. Bierzemy udział w cyklicznych wydarzeniach kulturalnych (Festiwal Conrada, Festiwal Copernicus, Noc Muzeów).
  8. Realizujemy nasze teatralne aspiracje – Cogito w teatrze i teatr w Cogito.
  9. Muzyczne dusze zapraszamy do projektu Cogito Music Band.
  10. Uczymy samodzielności i odpowiedzialności za własny proces edukacyjny – praca własna.
  11. Dla uczniów szczególnie uzdolnionych proponujemy indywidualny tok nauczania.

Dołącz do nas!

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COGITO W ŻYWCU –

ZASADY REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Drodzy Ósmoklasiści!

Przed Wami ważny moment w życiu. Musicie zdecydować o dalszej ścieżce Waszej edukacji. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, ponieważ związane jest tak naprawdę z pomysłem na siebie nie tylko na cztery lata, ale w dużej mierze na dalsze życie.

Jeżeli chcielibyście te cztery lata doświadczania siebie i drugiego człowieka, budowania relacji i nauki sensu stricto przeżyć w naszej szkole, to zapraszamy Was do udziału w procesie rekrutacji do NLO Cogito, który składa się z działań obowiązkowych i z propozycji dla chętnych.

Oto elementy tego procesu:

1. Spotkanie na platformie MEET – Zdalny Dzień Otwarty NLO Cogito – 21.05.2021r. godz. 16.00-18.00 – zaproszenia zostaną wysłane do wszystkich, którzy wyrażą chęć udziału przez wysłanie swego adresu mailowego na pocztę biuro@liceumcogito.plpropozycja dla chętnych;
  2. Spotkanie w Kinie Janosik – opowieść o szkole połączona z projekcją filmu niespodzianki – 31.05.2021r. godz. 15.30 – 18.00 – propozycja dla chętnych;
  3. Lekcje on-line z nauczycielami Cogito – 1,2.06.2021r. w godz. 15.00 – 17.00 – propozycja dla chętnych, którzy zgłoszą się na zajęcia poprzez wysłanie swego adresu mailowego na pocztę biuro@liceumcogito.plpropozycja dla chętnych;
  4. Rozmowy rekrytacyjne – 7,8,9.06.2021r. (poniedziałek – środa) – doświadczenie obowiązkowe;
  5. Jednodniowa wyprawa w góry – 12.06.2021r. (sobota) – element rekrutacji obowiązkowy;
  6. Ogłoszenie wyników rekrutacji – 19.06.2021r. (sobota).

W dniach 7-9.06.2021r. w godzinach popołudniowych przeprowadzimy rozmowy rekrutacyjne. Każdego z Was zapraszamy na trwające 30 minut spotkanie – rozmowę. Bardzo prosimy, abyście przynieśli na to spotkanie proponowane oceny na koniec roku szkolnego lub oceny na pierwszy semestr (może to być wydruk z mobiDziennika, Vulcana lub innego tego typu narzędzia) oraz pracę w dowolnej formie (wiersz, makieta, prezentacja, esej, mindmap, filmik,….) na jeden z ponizszych tematów:

1. Jakie są Twoje cele na najbliższe pięć lat?
  2. Co to znaczy myśleć odważnie? Jak rozumiesz motto naszej szkoły?
  3. Chcę być uczniem Liceum Cogito, ponieważ…

W związku z pandemią Covid – 19 rozmowy rekrutacyjne mogą przyjąć dwie formy – spotkanie w naszej szkole na ul. Zielonej 1 lub on-line na platformie MEET. Bardzo prosimy o wysłanie na adres biuro@liceumcogito.pl informacji, w której napiszecie o formie spotkania, która dla Was jest najlepsza. Z naszej strony zapewniamy, że spotkania stacjonarne odbędą się z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych związanych z pandemią Covid – 19.

Po otrzymaniu od Was deklaracji, poinformujemy o dniu i godzinie spotkania. Wiadomość ta zostanie przekazana na 3 dni przed spotkaniem.

Złożony proces rekrutacji oparty na kilku elementach ma na celu uświadomienie Wam, co w naszej szkole jest istotne, a co najważniejsze. W centrum procesu edukacji i wychowania znajduje się człowiek z jego potrzebami, zainteresowaniami i trudnościami. Stawiamy na spersonalizowany proces rozwoju naszych uczniów.

O wynikach rekrutacji zostaniecie poinformowani drogą mailową w dniu 19. czerwca 2021r.

PS Wszelkie pytania kierujcie na adres biuro@liceumcogito.pl

Do zobaczenia!

Dyr. Roman Zoń z zespołem