Rekrutacja 2020/2021

Drodzy Ósmoklasiści!

Gdy przed prawie dwoma miesiącami po raz pierwszy przekazaliśmy Wam informacje na temat procesu rekrutacji do Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Cogito, nikt z nas nie przypuszczał, że pandemia COVID – 19 tak dalece zmieni nasze życie. Trudno dzisiaj wskazać ludzką aktywność, która oparła się temu zjawisku. Najdotkliwszym dla Was elementem tego stanu rzeczy są zamknięte szkoły i egzamin ósmoklasisty, który nie odbył się (dzisiaj pewnie rozmawialibyście o nim w Waszych szkołach) i na razie nie wiemy, kiedy i czy w ogóle zostanie przeprowadzony.

My postanowiliśmy, że mimo wszystko „robimy swoje”, czyli szukamy fajnych* młodych ludzi, którzy chcieliby od września rozpocząć swoją emocjonalną i intelektualną przygodę z nami. Zapraszamy Was do nieco zmodyfikowanego, ale w swoim założeniu takiego, jaki planowaliśmy, procesu rekrutacyjnego. Główne jego składowe nie uległy zmianie, co oznacza, że właśnie startujemy .

Jak pamiętacie, mieliśmy spotkać się 27. kwietnia w Kinie Janosik na dniu otwartym naszej szkoły. Niestety nie jest to możliwe, dlatego proponujemy Wam w ramach opowieści o naszym liceum film, który przygotowała samodzielnie – w domu nasza drugoklasistka Kinga Tomala. Zachęcamy do obejrzenia go. Pozwoli to jeszcze bardziej zrozumieć Wam filozofię naszego myślenia o szkole, o edukacji.

W najbliższy poniedziałek na naszej stronie internetowej (liceumcogito.pl) znajdziecie formularz rejestracyjny. Prosimy o wypełnienie go i przesłanie w formie elektronicznej. Na Wasze zgłoszenia będziemy czekali do 31.05.2020 (niedziela), czyli równy miesiąc.

Kolejnym etapem będą rozmowy rekrutacyjne, które w zależności od sytuacji odbędą się w naszej szkole lub online za pomocą platformy Google Meet. O formie i dokładnym dniu rozmów poinformujemy każdego z Was indywidualnie. Rozmowy zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami przeprowadzimy w dniach 1-5.06.2020.

Dzisiaj nie wiemy, czy możliwe będzie zorganizowanie wspólnej wycieczki w góry, ale wiemy, że o wynikach rekrutacji poinformujemy Was 19. czerwca, czyli na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego.

Do zobaczenia! Czekamy na Was!

Dyr. Roman Zoń z Gronem Pedagogicznym i Licealistami z Cogito

*fajnych poszukujących oraz takich, którzy już wiedzą; ambitnych; ciekawych świata i ludzi; gotowych do wyzwań, ale i tych, którzy chcieliby, ale są pełni obaw; wrażliwych na drugiego człowieka …

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COGITO – SZKOŁA DLA MYŚLĄCYCH ODWAŻNIE

MISJA SZKOŁY

Tworzymy w szkole i wokół niej społeczność ludzi z pasją i wspólnymi wartościami, którzy myślą odważnie i gotowi są podejmować wyzwania, aby razem, ale z poszanowaniem indywidualności, rozwijać się, cieszyć życiem, poznawać świat i spełniać marzenia.

Liceum Cogito to szkoła, w której każdy uczeń nie tylko jest podmiotem procesów rozwojowego, wychowawczego i edukacyjnego, ale co nie mniej ważne, współtworzy przestrzeń, którą jest szkoła. Cogito to wspólny projekt uczniów i nauczycieli, w którym kształtujemy i rozwijamy przede wszystkim odważne – krytyczne myślenie, umiejętności komunikacyjne, pasje i zainteresowania, a wszystko w oparciu o bliskie relacje i wzajemny szacunek uczestników tego procesu. Wychowujemy do odważnego i samodzielnego życia, w którym czas liceum jest ważnym etapem.

W roku szkolnym 2020/2021 planujemy uruchomić dwa oddziały.

Klasa IA humanistyczna z przedmiotami rozszerzonymi: język polski, historia lub wos, język angielski

Klasa IB science z podziałem na dwa zespoły uczniowskie rozszerzające: matematykę, fizykę, język angielski lub biologię, chemię, język angielski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych nauką w LO Cogito na dzień otwarty dla kandydatów do naszego liceum, który odbędzie się 27. kwietnia 2020 (poniedziałek) w godzinach 15.00 – 18.00. Miejscem spotkania będzie Kino Janosik w Żywcu. W programie projekcja filmu, prezentacja szkoły, okazja do zadania pytań.

Kolejnym etapem procesu rekrutacji będą rozmowy rekrutacyjne, które przeprowadzimy w naszej szkole na ulicy Zielonej 1 w dniach 1-5.06.2020r. Po nich zaprosimy Was na wspólne wyjście w góry (13.06.2020r.).

Wyniki procesu rekrutacyjnego ogłosimy w piątek 19. czerwca.

Drodzy Ósmoklasiści!

Czekamy na Was! Do zobaczenia w Kinie Janosik 27.04.2020r.

udostępnij tĘ wiadomość

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp

Więcej