Conrad Festival 2019

Conrad-4

W dniach 24 – 25 października 2019 roku uczniowie z profilu humanistycznego z naszej szkoły (wraz z innymi zainteresowanymi 🙂 ) brali udział w „Conrad Festivalu 2019” w Krakowie. Tegoroczny, międzynarodowy festiwal literacki przebiegał pod hasłem: „Rzeczywistości”. Zaczęliśmy od spotkania z Martą Streker i Agnieszką Wolny-Hamkało, które w dyskusji próbowały udzielić nam odpowiedzi na pytanie „Czy „Różewicz w teatrze” to rozdział całkowicie zamknięty?”. Na zakończenie tego intensywnego dnia mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z Mariuszem Szczygłem – laureatem tegorocznej nagrody Nike – który w charakterystyczny dla siebie, żartobliwy sposób opowiedział nam o procesie powstawania jego reportaży. Kolejny dzień rozpoczął się od próby uzyskania odpowiedzi na pytanie: „Czy jest jeszcze coś, czego nie wiemy o Franzu Kafce?” Nasz udział w „Conrad Festivalu 2019” zakończył się w miejscu wyjątkowym dla każdego miłośnika książek – na 23. Międzynarodowych Targach Książki. Jak możecie przypuszczać, jest to świetna okazja do spotkań z cenionymi pisarzami i zapoznania się z ofertą setek wydawnictw z kraju i zagranicy. Te dwa dni były dla nas ciekawym doświadczeniem i wzbogaciły naszą wiedzę o literaturze!

Weronika Sowa

udostępnij tĘ wiadomość

Więcej

Spotkanie w Kinie Janosik

Jesteś w ósmej klasie i szukasz nowej szkoły? Zastanawiasz się nad swoją przyszłością? Nie wiesz nic o Liceum Cogito? A może po prostu jesteś ciekawy świata i nudzi Cię Twoja codzienność?