Cogito – Rekrutacja

cogito poster mini

NIEPUBLICZNE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE COGITO W ŻYWCU – ZASADY REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Drodzy Uczniowie klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej!

Przed Wami ważny moment w życiu. Musicie zdecydować o dalszej ścieżce Waszej edukacji. Zadanie to nie należy do najłatwiejszych, ponieważ związane jest tak naprawdę z pomysłem na siebie nie tylko na trzy/cztery lata, ale w dużej mierze na dalsze życie.

W naszym liceum w przyszłym roku szkolnym uruchomimy dwie klasy pierwsze – dla uczniów po gimnazjum i dla absolwentów klasy ósmej szkoły podstawowej. O pomyśle na nie, profilach i istocie edukacji w naszej szkole opowiemy podczas kilku spotkań.

Na rodzące się pytanie – Ile to kosztuje?
Odpowiadamy – Nic! – Szkoła nie pobiera opłat za naukę. Szkoła jest bezpłatna.

Tych z Was, którzy chcieliby rozwijać swoje pasje i zainteresowania w LO Cogito, zapraszamy do wzięcia udziału w procesie rekrutacji, który składa się z kilku elementów.

Pierwszą okazją do poznania naszej oferty będzie spotkanie w kinie Janosik w Żywcu. Odbędzie się ono 26.04.2019r. (piątek) o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na projekcję filmu, który, jak wierzymy, stanie się źródłem refleksji na temat nas i naszych wyborów. Osobą prowadzącą tę część spotkania będzie ojciec Tomasz Rojek – zaprzyjaźniony z nami dominikanin. Wstęp do kina – darmowy. Po projekcji filmu opowiemy o naszej szkole, przedstawimy pomysły na klasy (profile, rozszerzenia, projekty), a nasi licealiści opowiedzą o szkole z ich perspektywy.

W dniach 3-5.06.2019r. przeprowadzimy rozmowy rekrutacyjne. Każdego z zainteresowanych nauką w LO Cogito zaprosimy na trwające 30 minut spotkanie – rozmowę. Bardzo prosimy, abyście przynieśli na to spotkanie proponowane oceny na koniec roku szkolnego oraz pracę w dowolnej formie (wiersz, makieta, prezentacja, esej, mind map, ….) na jeden z poniższych tematów:

1. Jakie są Twoje cele na najbliższe pięć lat?
  2. Co to znaczy myśleć odważnie? Jak rozumiesz motto naszej szkoły?
  3. Chcę być uczniem Liceum Cogito, ponieważ…

Ostatni element procesu rekrutacji to wspólne wyjście w góry. Odbędzie się ono 8. czerwca 2019r. (sobota).

Złożony proces rekrutacji oparty na kilku elementach ma na celu uświadomienie Wam, co w naszej szkole jest istotne, a co najważniejsze. W centrum procesu edukacji i wychowania w LO Cogito znajduje się człowiek z jego potrzebami, zainteresowaniami i trudnościami. Stawiamy na spersonalizowany proces rozwoju naszych uczniów.

O wynikach rekrutacji zostaniecie poinformowani drogą mailową w dniu 15. czerwca 2019r.

Zachęcamy Was gorąco do udziału w kinowym spotkaniu. Nie tylko opowiemy o naszej szkole, ale również odpowiemy na wszystkie pytania.

Bardzo prosimy o wypełnienie załączonej ankiety i przesłanie jej drogą tradycyjną na adres:
Główne Biuro Szkół Montessori,
Koszarawa 675,
34-332 Koszarawa
lub elektroniczną na adres:

biuromms@szkolamontessori.com.pl

Czekamy na Was i …do zobaczenia w kinie Janosik!

Dyr. Roman Zoń z zespołem